Bu ay Röportajımızı Avrupa’da yayınlanan Fobs Magazin ile gerçekleştirdik.

Bu ay Röportajımızı Avrupa’da yayınlanan Fobs Magazin ile gerçekleştirdik. Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis ASLAN FENS23 için soruları yanıtladı.

• Neden MDBF ile başladınız? Sana fikri kim verdi?

Son 20 yıldır Türkiye’de uluslararası fuarlar düzenleyen bir firma olarak, o sektördeki iş potansiyelini genişletmek için bir sektörün farklı alanlarında aynı anda birden fazla fuar düzenlemeyi hedefliyoruz.
Ortak bir hedef müşteri kitlesine hizmet eden sektörler, eş zamanlı olarak düzenlenen bu tür sergilerle iyi sonuçlar alabilmektedir. Böylece FENS Fuarı’nı tamamlayıcı bir etkinlik olarak gündemimize aldık. Fikir, ekibimizin bir üyesi tarafından ortaya atıldı ve biz de onu başlatmaya karar verdik.
Hızla büyüyen sektörün Türkiye’de düzenlenen ilk ve tek fuarı olan FENS 23 – Çevre Koruma, Eskrim, Spor Tesisleri Yapım ve Ekipmanları Fuarı, sektör firmalarını ve dünyanın dört bir yanından alıcıları İstanbul Fuar Merkezi’nde buluşturacak.
FENS Fuarı’nı hem sektörel bir etkinlik olarak üretici, satıcı, alıcı gibi firmalara hizmet verecek ve sektörde büyük projelere öncülük edecek şekilde organize ediyor ve yapılandırıyoruz.
Hem önde gelen sektör firmalarına hem de askeri ve belediyeler gibi devlet ve devlet kurumları gibi büyük alıcılara ziyaretçi ve katılımcı davetiyeleri gönderiyoruz.

• Eskrim piyasasının neden kendi sergisine ihtiyacı olduğunu düşünüyorsunuz?

Eskrim sektörü büyük projelere hizmet veren bir sektördür. Bu sektörler bu fuarlar sayesinde daha hızlı büyüme ve gelişme şansına sahip oluyor. Bunu daha önceki fuarlarda da gördük. Bir sektörde büyük ve önemli fuarların olması, o sektördeki büyümeye büyük ölçüde yardımcı olur.
10. Uluslararası ATRAX Fuarımız ile eş zamanlı olarak FENS Fuarımızı düzenleyeceğiz. ATRAX Fuarı’nın son 10 yılda sektörün büyümesine ve sektördeki küresel ticareti nasıl artırdığına hepimiz tanık olduk.
ATRAX Fuarı, 10 yılda cazibe ve eğlence mekanları, sosyal ve eğlence tesisleri ve spor tesisleri ihtiyacını karşılayan küresel bir endüstri için Türkiye’deki tek uluslararası iş platformu oldu. Aynı yolu FENS Fuarı için de seçtik.
FENS ve ATRAX birlikte, sektör profesyonellerinin yanı sıra turizm ve sosyal tesis yatırımcıları, belediye ve devlet kurumları yetkilileri de dahil olmak üzere çok çeşitli ulusal ve uluslararası müşterilerin projelerine rehberlik edecek.

• Fransa ve Almanya’dan eskrimcileri İstanbul’a kadar gittikten sonra ne bekleyebilirler?

İstanbul’un stratejik önemi ve coğrafi konumu sayesinde fuar, Avrupa, Balkan ülkeleri, Afrika, Ortadoğu, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türki Cumhuriyetlerden çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Küresel ticaret özellikle pandemi sonrası zirve yaptı. Bu, ticari etkinliklere olan ilgide ve bu tür etkinliklere gelen ziyaretçi sayısında muazzam bir artışa neden oldu.
Bu sektörün oyuncularını bir araya getirecek ilk fuar olarak büyük bir iş potansiyeli sunacak ve katılımcılarına yeni kapılar açacak.

• Yeni fikirlerden ilham alacaklar mı?

Emin. Türkiye’de pazarlar çok dinamik ve üretim sektörü o kadar büyüdü ki bizim için göz kamaştırıyor.
Hem ziyaretçiler hem de katılımcılar için yeni firmalarla tanışacakları, yeni ürünler ve pazarlar keşfedecekleri bir platform görevi görecektir.
Sektördeki alıcı ve satıcılara, yerel yönetimlere, kamu kurumlarına, askeri kurumlara, turizm sektörü yatırımcılarına ve özel sektör yatırımcılarına ve çözüm ortaklarına aynı anda erişebileceğiniz sektörün tek fuarı olarak tasarladık.

• Gerçekten Avrupa’ya teslimat yapan tedarikçiler bulacaklar mı?

Rekor düzeyde talep artışının olduğu böyle doğru bir zaman ve dönemde, sektörün Türkiye’deki ilk ve tek ihtisas fuarı bu sektörün oyuncularını bir araya getirecek.
Türkiye’de eskrim pazarındaki firmaların tamamı uluslararası ihracat yapma kapasitesine sahiptir. Avrupa pazarının tanıdığı ya da tanımadığı çok sayıda firma ile tanışma fırsatı yakalayacaklar.

Your Comment:

Related Posts

24

Şub
Basın bülteni

Bu ay Röportajımızı Avrupa’da yayınlanan FENCING TIMES  ile gerçekleştirdik.

Bu ay Röportajımızı Avrupa’da yayınlanan FENCING TIMES  ile gerçekleştirdik. Bu ay Röportajımızı Avrupa’da yayınlanan Fencing Times  ile gerçekleştirdik. Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Nergis ASLAN FENS23 için soruları yanıtladı.   FENS sizin için başarılı mıydı? Öncelikle belirtmeliyim ki FENS Fuarı Türkiye için bir ilkti. Daha önce bir araya gelmemiş bir sektörü bir araya getirmek için yola çıktık. […]

06

Oca
Press release

Last Call for registering to the Vending World The biggest trade platform of the region dedicated perimeter protection, ranging from fences and gate systems, access and access barriers, to environement protection products and systems, drone detection and defence, FENS 23 – Area Protection, Landscape, Fence, Wire, Sports Facilities Construction and Equipment Exhibition, starts on January 12th. The[…]